فولاد خرمدشت تاکستان در آستانه تعطیلی؟

مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان از ادامه مشکلات این شرکت در سال آینده خبر داد و گفت: اگر روند قطعی گاز ادامه داشته باشد، این شرکت در معرض تعطیلی قرار خواهد گرفت.

مجید سعیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: متاسفانه دولت در سال جاری برخلاف خواست تولیدکنندگان، نرخ برق، گاز و حقوق پرسنل را اضافه کرده است و ما نیز قبول کرده ایم ولی مشکلات برای تولید کننده به همین مقدار ختم نمی شود.

وی افزود: برای مثال مشکلات خیلی زیادی در حوزه صادرات در رابطه با اختلاف بین ارز آزاد و نیمایی و همچنین بازار متشکل ارزی داریم. متاسفانه این اختلاف ارز بسیار به ما آسیب زده است و به نظر می‌رسد دولت از واردکنندگان بیشتر از صادرکنندگان حمایت می کند.

سعیدیان با اشاره به مشکلات ناشی از قطعی برق و گاز در سال جاری گفت: امسال چالش انرژی نیز ابعاد جدیدتری پیدا کرد به گونه ای که ما از تابستان بحث قطعی برق را داشتیم و مجبور شدیم با یک سوم ظرفیت خود تولید کنیم. در این وضعیت عدم تولید بخاطر قطع برق، مشتری‌های صادراتی خود را هم از دست دادیم و در زمستان نیز با قطعی گاز مواجه بودیم که ضربه سنگینی به بازارهای صادراتی وارد کرد.

وی با بیان اینکه روند ادامه دار قطعی گاز در سال آینده سبب کاهش تولید خواهد شد، افزود: این امر ما را مجبور به این می‌کند تا ضرر و زیان خود را به صورت دیگری تامین کنیم؛ همچنین مجموعه را در حاشیه ضرر قرار می‌دهد و در نهایت متاسفانه منجر به تعطیلی کارخانه نیز خواهد شد.

به گزارش فولادترند سعیدیان با بیان اینکه تعطیلی فولاد خرمدشت تاکستان تبعات سنگینی برای منطقه خواهد داشت، گفت: این شرکت با بیش از دو هزار نفر نیرو، بزرگترین واحد صنعتی منطقه است و تعطیلی آن موجب بیکاری گسترده و نارضایتی مردم خواهد شد.

وی از مسئولان خواست تا برای حل مشکلات شرکت فولاد خرمدشت تاکستان چاره‌ای بیندیشند و از ادامه قطعی گاز جلوگیری کنند.

فولادترند
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x