فخوز و فملی و فولاد سه شرکت برتر بازار فیزیکی بورس کالا

در هفته منتهی به ۲۹ دی، ۴۰۷ شرکت در تالارها و بازار فرعی بازار فیزیکی بورس کالای ایران محصول عرضه کردند که به معامله ۳ میلیون و ۸۹۷ هزار تن انواع کالا به ارزش ۳۱.۲ هزار میلیارد تومان منتهی شد.
به گزارش فولادترند به نقل از مدار اقتصادی ، ارزش معاملات ۱۰ شرکت برتر بورس کالا در هفته منتهی به ۲۹ دی‌ماه، براساس ارزش فروش بازار فیزیکی، ۱۲.۹ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

فولاد خوزستان (فخوز) با ثبت معامله ۱۰۵ هزار و ۶۰ تن شمش بلوم، تختال و آرگون به ارزش ۲ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان در رتبه نخست ایستاد.
ملی صنایع مس ایران (فملی) با فروش ۸ هزار و ۴۱۸ تن مس کاتد، مس کم عیار، مس مفتول، سولفور مولیبدن و کنسانتره فلزات گران بها به ارزش ۲ هزار و ۱۵۲ میلیارد تومان، دوم شد.
فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با فروش ۶۱ هزار و ۱۳۰ تن ورق گرم خودرو، تختال و ورق گالوانیزه به ارزش یک هزار و ۶۳۸ میلیارد تومان، سوم شد.
پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ثبت معامله ۱۱۶ هزار تن وکیوم باتوم، لوب کات سنک و گوگرد گرانوله به ارزش یک هزار و ۴۵۳ میلیارد تومان در رتبه چهارم ایستاد.
توسعه آهن و فولاد گل گهر با فروش ۹۰ هزار تن آهن اسفنجی به ارزش یک هزار و ۱۶۵ میلیارد تومان پنجم شد.
پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ثبت معامله ۷۰ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، لوب کات سنگین و سلاپس واکس به ارزش ۹۹۵ میلیارد تومان، ششم شد.
معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با فروش ۲۰۰ هزار تن گندله سنگ آهن به ارزش ۹۴۰ میلیارد تومان در رتبه هفتم ایستاد.
سنگ آهن گهر زمین (کگهر) نیز با ثبت معامله ۲۰۰ هزار تن گندله و کنسانتره سنگ آهن به ارزش ۸۸۲ میلیارد تومان هشتم شد.
معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) ۱۹۳ هزار و ۱۵۰ تن کنسانتره و گندله سنگ آهن و شمش بلوم به ارزش ۸۳۱ میلیارد تومان فروخت نهم شد.
ذوب آهن اصفهان (ذوب) با فروش ۳۲ هزار و ۲۸۱ تن شمش بلوم، تیرآهن و میلگرد و ثبت ارزش ۶۹۴ میلیارد تومان دهم شد.

فولادترند
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x