شرکت ذوب آهن اصفهان با هم‌دلی كاركنان بر ریل پیشرفت

در سال 1402 محقق شد؛
ذوب آهن اصفهان با هم‌دلی كاركنان بر ریل پیشرفت

روز یکشنبه بیستم اسفند ماه 1402، آیین روز مهندس با حضور مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت، مشاوران، معاونان، مدیران و سرپرستان بخش‌های مختلف این مجتمع عظیم صنعتی و جمعی از مقامات لشگری در تالار آهن برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی « فولادترند » و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، حبیب‌الله رهبر، مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت ذوب آهن اصفهان در این آیین بیان کرد: خودشناسی، مقدمه خداشناسی است. انسان با شناخت خود و توانمندی‌ها و استعدادهایی که دارد، می‌تواند مراتب رشد و ترقی را طی کند و به کمال برسد.

فرشاد نجفی پور، مشاور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز به اهمیت فرهنگ سازمانی پرداخت و تصریح کرد : فرهنگ برای سازمان مانند اکسیژن برای تنفس است؛ بنابراین ارتقای فرهنگ سازمانی کیفیت فرایندها را در بخش‌های مختلف رقم می‌زند.

وی، کار گروهی در سازمان را عامل رشد بهره‌وری معرفی کرد و افزود: هر یک از کارکنان سازمان باید موفقیت شرکت را موفقیت خود بداند و از جان و دل برای رشد و شکوفایی مجتمع تلاش کند زیرا وقتی شرکت ذوب آهن در اوج است، همه ستاره هستند.

مشاور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان یک مجتمع عظیم صنعتی که نیروی انسانی آن در سطح کشور کم‌نظیر است، موفقیت‌های بسیار خوبی را در بخش‌های مختلف رقم زده که نمود عینی آن را در صنایع مختلف کشور مانند حمل‌ونقل، ساختمان، معدن و …. شاهد هستیم. این تیم همدل و تلاشگر  بر اساس استراتژی‌های تدوین شده  می‌تواند موفقیت‌های روزافزونی را در کارنامه شرکت ثبت کند.

مهدی کوهی، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان نیز در این مراسم به اهمیت بهره‌گیری از هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های نوین در بخش‌های مختلف این مجتمع عظیم صنعتی پرداخت و گفت: هوش مصنوعی با ورود به عرصه‌های مختلف، شیوه‌های نوینی را بر فرایندها حاکم کرده و از این رو نیاز است همگام با دنیا به این رویکرد جدید تجهیز شویم.

وی تصریح کرد: در شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان یک مگاشهر بزرگ، شیوه‌های جدیدی را برای هوشمندسازی فعالیت‌ها تعریف کردیم که گزارش این اقدمات در سال آتی ارائه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: امکانات و توانمندی‌های بسیاری مانند نیروگاه‌ها در سطح کارخانه وجود دارد که از توان بسیار بالایی برخوردار هستند و فعال‌سازی آن‌ها با تمام ظرفیت در راستای رشد تولید در دست اقدام قرار دارد.

کوهی مطرح کرد: بر اساس برنامه تحولی تعریف شده با عبور از محصولات سنتی به سمت تولید محصولات ارزش‌افزا مانند ریل سخت، ارتقای سایز تیر آهن‌های بال‌پهن، آرک معدن و… حرکت کردیم که در این زمینه از بخش‌های مختلف شرکت و به ویژه تلاشگران مدیریت مهندسی نورد تشکر و قدردانی می‌کنیم.

به گفته وی، مدولارسازی ساختمان‌ها با استفاده از تیر آهن بال‌پهن تولیدی این مجتمع عظیم صنعتی توسط شرکت‌های پیمانکار (پویش ساخت و تارابگین) با جدیت تمام در حال انجام است تا از این طریق، مقاطع فولادی برای ساختمان‌های ۱۵ ، ۲۵ و ۵۰ طبقه در محل پروژه تحویل داده شود.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان خاطرنشان کرد: ذوب آهن با هم‌دلی و هم‌فزایی تک تک کارکنان بر ریل پیشرفت قرار گرفته است و با توجه به راهبردهای تحولی تعریف شده برای سال آینده، دستاوردهای ماندگاری را در کارنامه پرافتخار این مجتمع عظیم صنعتی ثبت می‌کنیم.

کوهی تاکید کرد: اصلاح ساختار مالی شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، تامین پایدار مواد اولیه، رشد تولید محصولات ارزش‌افزا، کاهش قیمت تمام شده تولید، بهره‌برداری از پروژه‌های خاتمه‌یافته و …، از جمله برنامه‌های این مجتمع عظیم صنعتی در سال جدید است تا ذوب آهن بزرگ در تراز ملی به شکوفایی برسد.

مهرداد تولاییان، معاون بهره‌برداری شرکت ذوب آهن اصفهان نیز در خصوص برنامه تحولی این معاونت در سال جاری، بیان کرد: در زمینه تکمیل سبد محصولات جدید H24 در سه ماه اول سال، TH29 در سه ماه دوم ، H26 و H28 نیز در سه ماه پایانی سال اضافه شد و همچنین ریل سخت و گرد ۱۰۰ نیز تولید شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه در گذشته H30 را از طریق بیم بلانک تولید می‌کردیم، همکاران پرتلاش ما در مدیریت مهندسی نورد روشی را برای تولید این محصول با شیوه جدید با کمترین ضایعات در دست اقدام دارند.

معاون بهره‌برداری شرکت ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: به ویژه در سه ماه پایانی امسال، وضعیت یوتیلیتی‌ها در کشور بسیار نامناسب بود و در زمینه گاز و برق با چالش‌هایی مواجه شدیم که البته در این مسیر تجربیات ارزشمندی نیز به ثمر نشست.

تولاییان مطرح کرد: امیدواریم در روزهای پایانی امسال، تفکیک ایستگاه گاز طرح قائم از خط ذوب آهن عملیاتی شود که دستاورد بزرگی به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت انرژی که عنوان شد، تعمیرات اساسی در بخش‌های کوره بلند، آگلومراسیون، فولادسازی و… به صورت هم‌زمان برنامه‌ریزی شد که گزارش آماری آن متعاقبا منتشر می‌شود.

مهران قمی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب آهن اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: پروژه تصفیه‌خانه پساب ذوب آهن اصفهان به منظور برداشت حداقلی آب از زاینده رود، از جمله پروژه‌های مهم این معاونت است که به دلیل مشکلات مالی پیمانکار، با وقفه‌ای کوتاه مواجه شد اما هم‌اکنون با روند خوبی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: پلنت اکسیژن در مرحه تست گرم قرار دارد و در صدد تامین انرژی مورد نیاز آن هستیم که پس از این مرحله، مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب آهن اصفهان خاطرنشان کرد: از طریق طرح‌های مطالعاتی پروژه‌های مختلفی را برای کاهش ضایعات، رشد تولید محصولات ارزش‌افزا و تعامل بیشتر با شرکت‌های دانش‌بنیان تعریف کردیم که گزارش آن به زودی ارائه خواهد شد.

قمی یادآور شد: در زمینه مدیریت تعالی با پایش عملکرد شرکت، شناسایی فرصت‌ها و تهدیدها مدیریت مهندسی صنایع اقدمات بسیار خوبی را در مقایسه با سایر رقبا انجام داده است.

منبع:فلزات آنلاین

فولادترند
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x