توقف اجرای مصوبه دولت درباره عوارض صادراتی مواد خام و نیمه خام

بر اساس بخشنامه گمرک و بر اساس حکم دیوان عدالت اداری، اجرای تصویبنامه هیات وزیران درخصوص میزان قطعی عوارض صادراتی مواد خام و نیمه خام متوقف شد.
به گزارش فولادترند به نقل ازخبرگزاری مهر، علی اکبر شامانی مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران توقف اجرای تصویب‌نامه هیأت وزیران در خصوص دستورالعمل بند ز تبصره ۶ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ (میزان قطعی عوارض صادراتی مواد خام و نیمه خام) را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: پیرو بخشنامه شماره ۷۴/۱۴۰۲/۶۳۴۲۵۶ مورخ ۱۴۰۲/۵/۱۵ موضوع میزان قطعی عوارض صادراتی مواد خام و نیمه خام (دستور العمل بند ز تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور) به پیوست ابلاغیه شماره ۱۴۰۲۲۲۰۰۰۵۶۴۲۸۵۲ مورخ ۱۴۰۲/۵/۲۴ به انضمام دادنامه شماره ۱۴۰۲۳۱۳۹۰۰۰۱۳۱۲۴۸۲ مورخ ۱۴۰۲/۵/۲۳ هیئت تخصصی صنایع و بازرگانی دیوان عدالت اداری مبنی بر دستور توقف اجرای مصوبه ضمیمه بخشنامه صدرالاشاره ارسال می‌گردد. دستور فرمائید در ارتباط با موضوع مطابق رأی ابلاغ شده اقدام لازم معمولدارند. بدیهی است با امعان نظر به مفاد رأی ابلاغ شده، تا تعیین تکلیف موضوع بند ۱ بخشنامه شماره ۵/۱۴۰۲/۱۳۶۹۵ مورخ ۱۴۰۲/۰۱/۹ ملاک عمل خواهد بود. لذا شایسته است ضمن اقدام لازم مراتب را به کلیه واحدها و گمرکات اجرایی تابعه نیز ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت مستمر معمول دارند.

البته لازم به اشاره است که به صورت پیش فرض از تمام محصولات عوارض نیم درصدی وصول خواهد شد، اما وصول عوارض قطعی بر مبنای حکم قانون بودجه که از دو هفته قبل اجرایی شده بود با دستور موقت دیوان عدالت اداری متوقف شده است.

فولادترند
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x