تخصصی‌ترین سیستم آزمایشگاهی در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌‌گهر

مدیر آزمایشگاه و کنترل کیفیت شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: این شرکت با بررسی انتظارات و درک نیاز‌‌های ذیینفعان کلیدی شرکت و همچنین اهمیت اهداف صادراتی و ارتقای کیفی، استقرار استاندارد مدیریت آزمایشگاه ISO/IEC ۱۷۰۲۵: ۲۰۱۷ و اخذ گواهینامه آن را به عنوان یک رویکرد راهبردی شناسایی و اجرا کرده است.
هادی حسنی افزود: در این ارزیابی، سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه براساس الزامات آخرین ویرایش استاندارد ISO/IEC ۱۷۰۲۵: ۲۰۱۷ از جنبه‌‌های مختلف از جمله، روش‌های انجام آزمون‌‌ها، ساختارهای سخت‌‌افزاری شامل محیط آزمایشگاهی و تجهیزات و همچنین منابع انسانی و… مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت و چندی پیش با توجه به نتایج ارزیابی شرکت توسعه آهن و فولاد موفق به اخذ این گواهینامه شد.

وی ادامه داد: این استاندارد به عنوان تخصصی‌‌ترین استاندارد کیفی آزمایشگاه‌‌های آزمون در سراسر جهان شناخته می‌شود و دارای الزاماتی در راستای بهبود فرآیند‌‌های کاری آزمایشگاه است.

از جمله مزایای استقرار این استاندارد می‌توان به تایید صلاحیت فنی و کیفی آزمایشگاه، افزایش اعتبار آزمایشگاه و پذیرش نتایج آن در سطح ملی و بین‌المللی، سهولت در استفاده از گزارش‌‌های آزمون توسط مراجع بازرسی و کاهش هزینه‌‌ها و کاهش تکرار آزمون‌‌ها اشاره کرد.

فولادترند
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x