اصلاحیه عوارض صادراتی مواد معدنی به تصویب هیئت وزیران رسید

اصلاحیه عوارض صادراتی مواد معدنی به تصویب هیئت وزیران رسید

مصوبه هیئت وزیران در سامانه دولت جهت اجرا ابلاغ شد. این اصلاحیه‌ مبنای محاسبات دریافت حقوق دولتی از ابتدای سال جاری خواهد بود.
به گزارش فولادترند، مصوبه هیئت وزیران در سامانه دولت جهت اجرا ابلاغ شد. این اصلاحیه مبنای محاسبات دریافت حقوق دولتی از ابتدای سال جاری خواهد بود.

در متن این نامه آمده است: وزارت صنعت، معدن و تجارت – وزارت نفت – وزارت امور اقتصادی و دارایی سازمان برنامه و بودجه کشور – معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ به پیشنهاد شماره ۱۷۵۳۷۸۶ مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۲ وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد. تعدادی از ردیف‌های جدول پیوست دستورالعمل بند (ز) تبصره (۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور موضوع تصویب نامه شماره ۶۸۷۶۲ ت ۱۳۸۶ ۶ ه مورخ ۱۴۰۲/۴/۲۱ به شرح زیر اصلاح می‌شود.

در ادامه این نامه درصدهای اخذ عوارض صادراتی مواد معدنی به تفکیک نوع آمده است. بر این اساس عوارض صادراتی منیزیت ۲۰ درصد، سنگ گچ ۱ درصد، گچ ۰.۵ درصد، سنگ آهن هماتیت دانه بندی با خلوص ۴۰ درصد ۲ درصد تعیین شده است.

کنسانتره آهن، کنسانتره مس و کنسانتره سرب سولفیدی نیز ۵ درصد اعلام شده است. میزان عوارض صادراتی برای شمش آهن و فولاد، آهن و فولاد به اشکال ابتدایی غیر از شمش و محصولات ناتمام از آهن و فولاد نیز یک درصد عنوان شده است.

منبع: ایراسین

فولادترند
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x